„Praeceptor bonus omni modo

fiat nobis amicus nec officium
in docendo spectet sed affectum”  

(„Dobry nauczyciel niechaj wszelkimi
sposobami stara się być naszym przyjacielem
i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku, lecz uczucie”)

 

 

Rok szkolny 2018/2019

 

 

Konkurs języka angielskiego „The Royal Family” – co wiemy o Brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Dnia 27 maja 2011 nasze gimnazjum uczestniczyło w konkursie pod nazwą „THE ROYAL FAMILY”. Pojechaliśmy do Gdyni, aby zaśpiewać, rozwiązać zespołowo test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego oraz odpowiadać na pytania w quizie dotyczącym Brytyjskiej rodziny królewskiej. Wszystko w języku angielskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, zdobyte punkty były sumowane i decydowały o ostatecznej lokacie. I udało się. Zdobyliśmy II miejsce, ustępując tylko gospodarzowi konkursu, Gimnazjum nr 18 w Gdyni.

O tak dobrym rezultacie zadecydowało wiele elementów, ale na uwagę zasługuje brawurowo wykonany utwór „Nah neh nah” zespołu Vaya Con Dios, rockowy występ z utworem „Under the bridge” z repertuaru Red Hot Chili Peppers oraz znajomość faktów z życia dynastii Windsorów. Teraz już wiemy, jak należy ukłonić się w obecności Elżbiety II,  oraz że nazwiskiem Windsor rodzina obecnie panującej królowej posługuje się dopiero od 1917 roku.

 

Gimnazjum reprezentowały drużyny w składzie:

 

I.                   Przemysław Bola (IIe), Bartosz Dopke (IIe), Magda Kaszowska (IIIe), Bartosz Sikorra (IId), Piotr Trybowski (IIc)

II.                Monika Dawidowska (IIIg), Karolina Kaczmarek (IIIg), Aleksandra Kupczyńska (IIIg), Daria Myszk (IIIi), Daria Szweda (IIIf)

 

Uczestnicy podkreślają bardzo przyjazną atmosferę konkursu. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami, a w czasie przerw między poszczególnymi częściami konkursu podziwialiśmy występy uczniów gdyńskiej szkoły.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Joanna Nadolska

Zobacz swoje oceny! :)


W e-dzienniku:
tutaj

 

 

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA

 

prof. Józef Borzyszkowski

 

Poprzednia wersja strony

Naszego Gimnazjum
będzie dalej utrzymywana.
Zapraszamy do wspominania.
[kliknij tutaj]