„Praeceptor bonus omni modo

fiat nobis amicus nec officium
in docendo spectet sed affectum”

(„Dobry nauczyciel niechaj wszelkimi
sposobami stara się być naszym przyjacielem
i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku, lecz uczucie”)

"Rozejdźcie się po drogach

Po łąkach, po rozłogach

Po polach, błoniach i wygonach

W blasku słońca, w cieniu chmur...

Dla wszyskich starczy miejsca

Pod wielkim dachem nieba..."

Edward Stachura

Udanych, bezpiecznych wakacji!!

Do zobaczenia

Dyrekcja szkoły

X Anglojęzyczny Konkurs Krasomówczy – po raz kolejny najlepsi!

„IT’S FUN TO BE YOUNG” – tak brzmiał temat tegorocznego, dziesiątego już konkursu krasomówczego w ASLO w Lęborku. Nasze gimnazjum reprezentowało czworo uczniów: Eliza Bertrand (IIIe), Sandra Bertrand (IIc), Emanuela Richert (Ib) i Bartosz Sikorra (IId). Eliza i Bartosz startowali w tym konkursie już po raz drugi, i po zeszłorocznym sukcesie Bartosza, przyszedł czas na Elizę. Doskonała znajomość języka angielskiego, ciekawy tekst i nerwy ze stali – tak Eliza Bertrand wywalczyła upragnione I miejsce. II miejsce zdobył Bartosz Sikorra, ponownie rozbawiając komisję konkursową swoją  humorystyczną wypowiedzią.

Konkurs już tradycyjnie odbywał się w sobotę. Napisanie własnego tekstu w języku angielskim, szlifowanie wymowy i praca nad interpretacją i w końcu wygłoszenie tekstu przed dużą widownią  – tylko nieliczni podejmują się tego wysiłku. Cieszymy się, że nasi uczniowie od lat biorą udział w tym konkursie, i że ich wysiłek przynosi tak dobre rezultaty.

Serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele Angliści