„Praeceptor bonus omni modo

fiat nobis amicus nec officium
in docendo spectet sed affectum”  

(„Dobry nauczyciel niechaj wszelkimi
sposobami stara się być naszym przyjacielem
i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku, lecz uczucie”)

 

 

      


Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych

W dniach od 22.10. do 26.10.2012r. z inicjatywy Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Marka Tempskiego w Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko – Pomorskich w Luzinie gościła pani doktor Magdalena Stefańczyk, lekarz kończący specjalizację z radioterapii onkologicznej. Pani doktor od pięciu lat, w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pod patronatem Ministra Zdrowia prowadzi specjalistyczne wykłady w szkołach.
 
Celem tego programu jest poprawa stanu edukacji społeczeństwa polskiego
w dziedzinie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania nowotworów.
Pani doktor pokazała uczniom prezentację ułożoną na podstawie zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, pt.: "Prowadząc zdrowszy styl życia, można na wiele sposobów poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu zgonom z powodu nowotworów złośliwych”.
Podczas rozmowy z młodzieżą, dr Stefańczyk bardzo dużo uwagi poświęciła pytaniom: co to jest choroba nowotworowa i co możemy zrobić, żeby się przed nią chronić.
Największą uwagę skupiła na tym, aby uzmysłowić uczniom jak ważne jest niepalenie, udział w zajęciach wychowania fizycznego oraz odpowiednia dieta oparta na zasadach zdrowego żywienia.
Dzięki profesjonalizmowi i otwartości pani doktor, uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, zadawali dużo pytań na wszelkie nurtujące ich pytania, a także chętnie włączali się do dyskusji.
Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie Stefańczyk i Panu Markowi Tempskiemu za przeprowadzenie w/w programu w naszej szkole. Dziękujemy za poświęcony nam czas i za rzetelne, konkretne informacje, które mają wpływ na poszerzenie wiedzy gimnazjalistów na temat nowotworów i zdrowego trybu życia.
Więcej zdjęć <tutaj>
 
                                                                                                          K. Hewelt

Rekrutacja


Zarzadzenie- kliknij

Zobacz swoje oceny! :)


W e-dzienniku:
tutaj

 


 

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA