„Praeceptor bonus omni modo

fiat nobis amicus nec officium
in docendo spectet sed affectum”  

(„Dobry nauczyciel niechaj wszelkimi
sposobami stara się być naszym przyjacielem
i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku, lecz uczucie”)

 

 

      


Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 - zapraszamy

 

Wnioski w ramach prowadzonej rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 (kandydatów na uczniów z obwodu i poza obwodu) należy składać w terminie od 20 lutego do 24 marca 2023 r. do dyrektora szkoły, w godzinach pracy sekretariatu. 

 

Załącznik nr 1  – zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej, zamieszkałego w obwodzie tej szkoły – do pobrania

 

Załącznik nr 2 - wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem – do pobrania

  

Formularze druków w formie papierowej dostępne są w sekretariacie szkoły.

 

Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Hirsz - sekretarz szkoły

 

 

Święto Niepodległości

13 listopada społeczność gimnazjum uczciła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak w poprzednimi laty uroczystość odbyła się przy pomniku Józefa Wilczka w Luzinie. Uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem p. Aleksandry Stojek i p. Joanny Bornowskiej przygotowali część artystyczną. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia uczennicy Agaty Milbrod, która krótko przytoczyła fakty historyczne związane z odzyskaniem wolności przez Polskę.Po niej uczeń klasy IIe odczytał treść przemówienia skierowanego przez marszałka Józefa Piłsudskiego do Pierwszej Kampanii Kadrowej.


W dalszej części obchodów swoje recytatorskie talenty dumnie i pięknie zaprezentowali uczniowie klas IIg, IIa, IIe, III b i III h ( Radosław Szymański, Dominik Gąsiorowski, Dominika Puzdrowska, Wiktoria Kaczmarek, Monika Baranowska, Emanuela Richert). Oprawę muzyczną zapewniła p. Zofia Meyer, która wraz z chórzystkami w cudowny sposób dopełniła całości obchodów nadając im nader patetyczny charakter.Po skończonej części artystycznej głos zabrał pan dyrektor Kazimierz Bistroń dziękując zgromadzonym za przybycie i wyrażając nadzieję, iż młode pokolenie nie zapomni o tych, którzy stracili życie w obronie ojczyzny.Nie zabrakło również miejsca dla gości. Pan Krzysztof Bober, który był „gospodarzem” tych uroczystości, skierował swoje słowa do uczniów i nauczycieli kładąc szczególny nacisk na historię miejsca i okolicy, w której się znajdowali.Obchody Święta Niepodległości zakończono złożeniem kwiatów i zapaleniem lampionu pod pomnikiem śp. Józefa Wilczka, oddając tym samym hołd poległemu w Piaśnicy.

 

Więcej zdjęć<< tutaj>>


A. Stojek

Zobacz swoje oceny! :)


W e-dzienniku:
tutaj

 


 

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA