„Praeceptor bonus omni modo

fiat nobis amicus nec officium
in docendo spectet sed affectum”  

(„Dobry nauczyciel niechaj wszelkimi
sposobami stara się być naszym przyjacielem
i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku, lecz uczucie”)

 

 

      


warsztaty profilaktyczne tomasza łosowskiego

          29 maja w Gimnazjum Publicznym im.Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich odbyły się warsztaty perkusyjne prowadzone przez jednego z najlepszym perkusistów w Polsce, Tomasza Łosowskiego. Celem warsztatów było dotarcie do wrażliwości młodych ludzi i udowodnienie im, że aby żyć z pasją nie potrzeba wspomagać się używkami.Ponad to Tomasz Łosowski, który przez lata swojej działalności twórczej współpracował z wieloma znakomitymi artystami i zespołami, m.in. z Kombi, Natalią Kukulską, Maanam, opowiadał o zawodzie muzyka oraz o wartości systematycznej pracy i konieczności odkrywania i pielęgnowania w sobie talentów.

 

          Swoje opowieści poparł wieloma autentycznymi historiami ,co wywarło na młodzieży gimnazjalnej ogromne wrażenie. Żywe owacje uczniów wzbudził występ solowy artysty oraz kolejna część spotkania, w trakcie której muzyk zaprezentował instrumenty wchodzące w skład zestawu perkusyjnego, pokazując ich brzmienie i możliwości oraz przybliżył uczniom poszczególne rytmy – rock, metal, rytmy afrykańskie. Uczniowie gimnazjum czynnie uczestniczyli w warsztatach zadając gościowi pytania, żywo reagując na jego muzykę i opowieści. Dodatkową atrakcją okazał się występ jednego z uczniów Gimnazjum, Pawła Lademana, który pokazał zgromadzonym próbkę swoich możliwości.

Rekrutacja


Zarzadzenie- kliknij

Zobacz swoje oceny! :)


W e-dzienniku:
tutaj

 


 

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA