„Praeceptor bonus omni modo

fiat nobis amicus nec officium
in docendo spectet sed affectum”  

(„Dobry nauczyciel niechaj wszelkimi
sposobami stara się być naszym przyjacielem
i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku, lecz uczucie”)

 

 

      


28 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich zakończyli kolejny rok nauki w gimnazjum.

Niewiele do szczęścia pot­rze­ba: trochę pias­ku, morza, nieba...

Jan Izydor Sztaudynger

 

   28 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich zakończyli kolejny rok nauki w gimnazjum.  Tego dnia rano  młodzież wraz z nauczycielami jak zawsze tłumnie zgromadziła się w Kościele, aby podziękować za miniony rok i pomodlić się o bezpieczne i udane wakacje. O godzinie 9 na hali Gimnazjum Publicznego im.Pisarzy Kaszubsko- Pomorskich odbyła sie uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013.

Tym razem była to uroczystość szczególna – żegnano bowiem pracowników szkoły Ewę Rojewską i ks. Jana Minkiewicza, którzy rozstają się z Gimnazjum w Luzinie. Wychowawcy  klas  pierwszych i drugich nagrodzili uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, a nauczyciele przedmiotowcy wyróźnili tych, którym udało się zająć wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach.

 

   Stałym punktem obchodów zakońćzenia roku szkolnego jest symboliczne puszczanie balonów na szkolnym boisku. W tym roku to uczniowie klasy 2c okrzyknęli zgromadzonym na hali, iż wakacje właśnie się rozpoczęły!!!

   Uroczystą akademię zakończył dyrektor szkoły Kazimierz Bistroń życząc wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz wyrażając  swoje ogromne zadowolenie i dumę z osiągnięć młodzieży. Gdy zabrzmiał  ostatni dzwonek uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na ostatnią już  godzinę wychowawczą.

  1. Stojek

Rekrutacja


Zarzadzenie- kliknij

Zobacz swoje oceny! :)


W e-dzienniku:
tutaj

 


 

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA