„Praeceptor bonus omni modo

fiat nobis amicus nec officium
in docendo spectet sed affectum”  

(„Dobry nauczyciel niechaj wszelkimi
sposobami stara się być naszym przyjacielem
i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku, lecz uczucie”)

 

 

      


POSZUKIWANIE RECEPTY NA SUKCES

   Planowanie przyszłości zawodowej odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego młodego człowieka. O tym jak osiągnąć sukces zawodowy najlepiej dowiedzieć się od osoby, która zna to z autopsji. Taką możliwość miało szesnaścioro gimnazjalistów, którzy 25 października 2013 roku wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Leona Roppla w Luzinie.

W przedsięwzięciu realizowanym w ramach projektu „Link do przyszłości”, gościem specjalnym był pan Wojciech Syrocki – 33-letni warszawski przedsiębiorca, twórca zajęć edukacyjnych dla dzieci z wykorzystaniem programowalnych klocków LEGO.


   Z opowieści pana Syrockiego uczniowie dowiedzieli się o jego doświadczeniu i o tym, jaką rolę w pracy odgrywają nowe technologie, zapoznali się z przyszłościowymi zawodami, a także zorientowali się w sytuacji na rynku pracy. Nasi gimnazjaliści już wiedzą, że przedsiębiorca w trakcie pracy współpracuje z całym światem. Z pewnością nie zapomną również o czynnikach wpływających na sukces przedsiębiorcy, tj. kreatywność, charyzma, znajomość języków obcych, zarządzanie ludźmi, organizacja pracy, wiedza z zakresu marketingu, prawa i podatków oraz wiedza fachowa.

    Pan Syrocki dzieląc się swoimi refleksjami na temat sposobów osiągnięcia sukcesu, wskazywał na właściwe wykorzystanie okresu szkolnego, na czerpanie wiedzy i cennego doświadczenia. Stąd podkreślał walory płynące z działalności w samorządzie klasowym, czy uczniowskim, oraz udziale w zajęciach ponadprogramowych jak np. koła naukowe, czy też wolontariat. Młody biznesmen potwierdzał od dawna znaną prawdę, że kluczem do sukcesu jest ciężka i rzetelna praca. Dodał jednak, że aby czerpać realne korzyści materialne i zarazem przyjemność ze swej działalności, konieczne jest „pozytywne zmęczenie”.

Katarzyna CzarneckaRekrutacja


Zarzadzenie- kliknij

Zobacz swoje oceny! :)


W e-dzienniku:
tutaj

 


 

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA