"The Family We Call Europe" - 2 koordynatorem programu

Przez najbliższe dwa lata Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie będzie zaangażowana w realizację projektu współpracy szkół (KA229) w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna. Projekt zatytułowany jest „The Family We Call Europe” i powstał we współpracy czterech europejskich szkół partnerskich: Geniko Lykeio Vardas Ileias z Grecji, Siauliu Lieporiu Gimnazija z Litwy, El Centro Ingles z Hiszpanii oraz Szkoły Podstawowej nr 2 z Luzina, pełniącej funkcję koordynatora projektu.

 

Czytaj więcej...

Erasmus+ - spotkania na skypie

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nasze pierwsze spotkanie projektowe w Grecji w marcu 2020 r. Zanim jednak spotkamy się osobiście, postanowiliśmy wykorzystać technologię, aby przełamać lody i trochę się poznać.

 

Nazwaliśmy te spotkania „mystery Skype”, ponieważ przed naszym pierwszym spotkaniem byliśmy dla siebie nie lada tajemnicą - młodzi ludzie pochodzący z czterech różnych krajów, różnych kultur, stylów życia, zainteresowań. Pytania, które padały podczas sesji na Skypie były bardzo różne. Często dotyczyły podstawowych spraw, takich jak pogoda i typowe jedzenie, ale niektóre dotykały szerszych problemów życia codziennego – na przykład życia szkolnego czy polityki.

Czytaj więcej...

Quizizz bez granic

Przygotowując się do wizyty w Grecji i tematu „Przeszłość, która nas kształtuje”, odbyliśmy kolejne spotkanie na Skypie. Głównym jego punktem był quiz na Quizizz.com. Spotkanie to miało podsumować kolejny etap prac wykonanych na stronie eTwinning. Ta część projektu polegała na znalezieniu informacji na temat tradycyjnego stroju z czterech krajów (rejonu, w którym był używany i przy jakich okazjach oraz jego pochodzeniu), znalezieniu zdjęcia i przesłania ich na portal TwinSpace.

Czytaj więcej...