Erasmus+ - spotkania na skypie

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nasze pierwsze spotkanie projektowe w Grecji w marcu 2020 r. Zanim jednak spotkamy się osobiście, postanowiliśmy wykorzystać technologię, aby przełamać lody i trochę się poznać.

 

Nazwaliśmy te spotkania „mystery Skype”, ponieważ przed naszym pierwszym spotkaniem byliśmy dla siebie nie lada tajemnicą - młodzi ludzie pochodzący z czterech różnych krajów, różnych kultur, stylów życia, zainteresowań. Pytania, które padały podczas sesji na Skypie były bardzo różne. Często dotyczyły podstawowych spraw, takich jak pogoda i typowe jedzenie, ale niektóre dotykały szerszych problemów życia codziennego – na przykład życia szkolnego czy polityki.

Cykl spotkań otworzyli litewscy i greccy uczniowie, a po nich nastąpiły kolejne, wszystkie bardzo emocjonalne, pełne ciekawości i nieśmiałości, która znikała przy każdej kolejnej okazji do spotkania.

 

Nic nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz, ale teraz, gdy wiemy o sobie więcej, jeszcze chętniej spotykamy się Grecji gotowi do realizacji projektu „The family We Call Europe”.

 

Joanna Nadolska