Quizizz bez granic

Przygotowując się do wizyty w Grecji i tematu „Przeszłość, która nas kształtuje”, odbyliśmy kolejne spotkanie na Skypie. Głównym jego punktem był quiz na Quizizz.com. Spotkanie to miało podsumować kolejny etap prac wykonanych na stronie eTwinning. Ta część projektu polegała na znalezieniu informacji na temat tradycyjnego stroju z czterech krajów (rejonu, w którym był używany i przy jakich okazjach oraz jego pochodzeniu), znalezieniu zdjęcia i przesłania ich na portal TwinSpace.

Rezultatem był zestaw kolorowych zdjęć z opisami, ukazującymi charakter strojów noszonych w przeszłości w naszych czterech częściach Europy.


Test Quizizz pokazał, jak wiele nauczyliśmy się podczas tego zadania. Co więcej, wprowadził nas również w kolejne zadanie realizowane na portalu eTwinning - tworzenie krótkich wierszy opartych na ideach olimpijskich, takich jak przyjaźń, równość, uczciwość i wspólne cele.


Międzynarodowa rywalizacja wywołała wiele emocji! Zwyciężczynią została Sofia z Hiszpanii! Gratulacje!


Joanna Nadolska