Artykuły

Mikołaj Święty przyniósł nam prezenty!

Szósty grudnia to szczególny dzień, wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Przede wszystkim jest to dzień, w którym można sprawić radość naszym najbliższym czy przyjaciołom, wywołać uśmiech na twarzy bliskiej nam osoby. Czasem wystarczy symboliczny podarunek, aby okazać naszą sympatię i pamięć. Klasowe mikołajki upłynęły w miłej i wesołej atmosferze.

Czytaj więcej...

Piernikowe warsztaty

Boże Narodzenie nieodłącznie kojarzy się z zapachem pierników, doprawianych cynamonem, gałką muszkatołową czy imbirem, a wypiekanie ich to niemal rodzinne święto, na które cieszą się w szczególności dzieci. Jednak co ciekawe - pierniki wcale nie pochodzą z Polski, a ich wypiekanie zapoczątkowano już w starożytności. Piernik ma naprawdę długą i bogatą historię, a jego zastosowanie i przeznaczenie nie kończy się tylko na byciu bożonarodzeniowym przysmakiem.

Czytaj więcej...

Zajęcia kreatywne – świąteczne pierniczki

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 1 c postanowili trochę tego magicznego, świątecznego aromatu wnieść do szkoły. 5 grudnia w miłej i gwarnej atmosferze wzięli udział w zajęciach kreatywnych. Przygotowali upominki dla swoich rodziców – świąteczne pierniczki.

Czytaj więcej...

CERTYFIKAT AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Rozpoczęcie nauki w szkole to nowy, bardzo ważny etap w życiu małego człowieka. To czas wielkich zmian i nowych możliwości. Poza nowymi obowiązkami okres ten wiąże się dla pierwszoklasisty z zupełnie nieznanymi dotąd sytuacjami: nawiązywaniem nowych relacji z rówieśnikami, samodzielnymi powrotami ze szkoły, wycieczkami klasowymi, korzystaniem z Internetu czy zostawaniem samemu w domu.

Czytaj więcej...

Jesteśmy razem

W minionym tygodniu klasa 2a włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Społecznej - Zawsze Razem Nigdy Osobno, mającej na celu kształtowanie wśród młodego pokolenia akceptacji wobec osób niepełnosprawnych. Zbliżające się obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych dały nauczycielom również okazję do uwrażliwienia uczniów na potrzeby i problemy osób z dysfunkcjami. W tym dniu uczniowie na znak przyłączenia się do akcji przyszli ubrani na żółto, jako wyraz solidarności, wsparcia, budowania wrażliwości i zrozumienia dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Spotkanie z mjr Jackiem Herbaszem w rocznicę Powstania Listopadowego

Jakie są rodzaje Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej?
Jakie są zadania żołnierzy podczas misji poza granicami kraju? Na te i wiele innych pytań odpowiedział major Jacek Herbasz podczas spotkania z naszymi uczniami. W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie przystąpiła do projektu edukacyjnego „Kalendarz z mundurem”.

Czytaj więcej...