Artykuły

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 z nutą patriotyzmu

22 czerwca, w piątek, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas siódmych szkoły podstawowej nr 2 i klas drugich gimnazjum. W związku z tym, iż w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie uczestniczyli w akademii szkolnej poświęconej właśnie temu wydarzeniu. Nie obyło się więc bez pieśni patriotycznych śpiewanych przez niezawodny chór pod wodzą pani Zosi Meyer oraz wierszy o tematyce narodowowyzwoleńczej recytowanych przez uczniów klas drugich gimnazjum.

Czytaj więcej...

"Chwilo trwaj, jesteś taka piękna" - pożegnanie klas trzecich gimnazjum

20 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych klas trzecich – przedostatniego już rocznika absolwentów gimnazjum. Ta część oficjalnego zamknięcia roku szkolnego dedykowana jest uczniom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach - rozwinęli skrzydła ku artystycznym i sportowym wyzwaniom. Pożegnano również nauczycieli, którzy opuszczają po kilkunastu latach pracy luzińskie gimnazjum.

Czytaj więcej...

Ach, cóż to był za bal!!

Tradycyjnie, przed zakończeniem roku szkolnego, klasy trzecie gimnazjum mają swój bal zakończeniowy. W tym roku uroczystość odbyła się 14 czerwca. W imprezie wzięły udział wszystkie klasy trzecie. Gospodarzami wydarzenia byli rodzice uczniów, którzy sprawowali opiekę, wraz z wychowawcami tychże klas, nad młodzieżą podczas balu. DJ Rado witał serdecznie wszystkich uczestników w imieniu rodziców, dyrekcji i wychowawców naszej szkoły. Rada Rodziców, a szczególnie koordynatorki balu; p. Agnieszka Deinert, p. Alicja Kunz, p. Sylwia Szałas oraz p. Irena Gruzdowska wykazały się świetną organizacją i niezwykłą gościnnością. Zauważył to również p. dyrektor K. Bistroń, który podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego osobiście dziękował paniom, wręczając im bukiety kwiatów.

Czytaj więcej...

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY NOWICKIEJ

14 czerwca 2018r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom IX edycji Konkursu Literackiego Nadleśnictwa Strzebielino „Las słowem pisany”. Tegoroczna edycja odbyła się pod tytułem „Historia zaklęta w lasach”.
Głównym celem konkursu jest kształtowanie pozytywnych postaw wobec lasu jako dobra narodowego. Odbywa się on w dwóch kategoriach rodzajowych: poezja i proza. Rozstrzygany jest według kategorii wiekowych: I-III klasy, IV- VI klasy, VII i klasy gimnazjalne. Serdecznie gratulujemy Annie Nowickiej z kl. VII c, która w tej edycji otrzymała wyróżnienie za opowiadanie pt.: „Historia zaklęta w lasach”.

Czytaj więcej...

Kaszuby-Wileńszczyzna. Ludzie powinni się spotykać!

W październiku 2017 roku gościliśmy uczniów z Gimnazjum im. P. K. Brzostowskiego w Turgielach na Litwie, natomiast od 4 – 8 czerwca br. to 40 uczniów wraz z opiekunami z naszej szkoły było gośćmi zaproszonymi przez turgielowskich pedagogów w ramach wymiany polsko –litewskiej, której zostałam koordynatorką.
Przyjęto nas bardzo serdecznie i zadbano o to, abyśmy poczuli się tam swojsko, za co serdecznie dziękujemy organizatorom; p. merowi rejonu solecznickiego Zdzisławowi Palewiczowi, p. dyr. w/w szkoły Łucji Jurgielewicz, p. Walentynie Dulko, p. Walentynie Jaglińskiej, p. Jarosławowi Jurgielewiczowi, p. Alicji i Janowi Staszewskim, p. Magdalenie Klepka oraz p. Czesławie Baranowskiej.

Czytaj więcej...

Ala wyśpiewała III miejsce

Ala3 czerwca w Luzinie odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Wokalnego „Talenty Wokalne”. Młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Weronika Korthals-Tartas, Piotr Jędrzejczak oraz Adela Baldowska-Ambros.

Celem konkursu jest promocja utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży powiatu wejherowskiego.

Czytaj więcej...