Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego uczniowie klasy 3b obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy Razem” . Ten dzień ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do sieci oraz promowanie pozytywnego wykorzystania Internetu. Polega na organizacji inicjatyw, zajęć edukacyjnych, kampanii informacyjnych i konkursów z wykorzystaniem potencjału Internetu.

Na lekcji edukacji informatycznej uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, w których poznali podstawowe zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w Internecie, poznali zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Stworzyli też mapy mentalne wady i zalety Internetu. W programie graficznym Paint tworzyli własne antywirusy.

Dzięki lekcji nauczyły się, żeby nie spędzać zbyt wiele czasu przed komputerem, nie udostępniać swoich danych osobowych nieznajomym, nie umawiać się z nieznajomymi oraz wchodzić tylko na strony odpowiednie dla swojego wieku. A najważniejsze, żeby gry komputerowe nie zastępowały zabaw w realnym świecie i na świeżym powietrzu, a także nie utrudniały wykonywania codziennych czynności.

M. Musiał