Pasowanie na Czytelnika

,,My uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z Twych rad i z Twych mądrości korzystać od dziś usilnie.”

Dnia 11.02.2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, które na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Specjalnie na tą okazję uczniowie klas trzecich przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek wyjątkowe prezenty - zakładki do książek.

Następnie uczniowie złożyli przysięgę, po której nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe długopisy, plany lekcji oraz książki ,,Pierwsze Abecadło”. Po takim wspólnym spotkaniu, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

A. Koczorska, P. Lesner