Bieg dla niepodległej Polski i niepodległej Ukrainy

Dnia 1.03.2022 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie podobnie jak kilkaset innych szkół w Polsce przystąpiła do biegu „Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym”. Bieg odbył się na symbolicznym dystansie 1963 metrów (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek). Bieg został podzielony na 3 kategorie, w których najlepsi okazali się uczniowie: Kaja Mienik, Aleksander Kowalczuk i Cezary Palach.

W biegu nie chodziło o wynik sportowy, ale o ideę, dlatego dziękujemy wszystkim uczniom biorącym w nim udział za uczczenie pamięci poległych żołnierzy wyklętych.

W naszej szkole powyższy bieg dedykowaliśmy bieżącym tragicznym wydarzeniom. Dyrektor w swoim przemówieniu porównał walkę Ukraińców do walki Polaków o swoją niepodległość. Trójce najlepszych dziewcząt i najlepszych chłopców dyrektor w nagrodę wręczył przewodnik po naszej małej ojczyźnie p. Elwarta - „Kaszuby”.

K. Pionke