ANTONINA W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Tradycją placówki w Pobłociu jest organizacja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego ,,Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość''. Turniej recytatorski składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego.
W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną wszystkie etapy konkursu odbyły się zdalnie. Uczestnicy musieli zaprezentować swoją recytację wybranego wiersza i nagrać filmik. Nie przeszkodziło to naszej uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie wejść do finału.

Antonina Milewczyk z klasy 8a wzięła udział w VI Wojewódzkim Konkursie Artystycznym, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o Historii Polski i regionu w XX wieku.
Do III etapu zakwalifikowało się 7 uczniów. Finał Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych odbył się 11.02.2022 roku. Uczennica przedstawiła swoją recytację wiersza ,,Wyklęty'' i zdobyła VI miejsce.
Antosi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Szyszka