Nasi uczniowie z sukcesem recytują w rodny mòwie

25 kwietnia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie odbyły się eliminacje gminne 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. prof. Gerarda Labudy spisali się znakomicie i będą reprezentować gminę Luzino w eliminacjach powiatowych tego prestiżowego konkursu.

W kategorii klas klasach I-III I miejsce zajął Hubert Kaczykowski z klasy III b, natomiast w kategorii IV- VI III miejsce przypadło Agacie Reszke z klasy IV c, zaś wyróżnienie otrzymała Kornelia Sikora z klasy V b. W kategorii klas VII-VIII I miejsce zajęła uczennica klasy VII a Zuzanna Kowalska, na drugim miejscy uplasowała się Antonina Hirsz również z klasy VII a.

Wszystkim uczestnikom eliminacji gminnych serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
M. B.