Jarocin - sukces młodych piłkarzy

Uczniowie naszej szkoły z rocznika 2011, którzy na co dzień trenują pod okiem trenera Karola Piątka, w piątek 7 maja udali się na turniej SBG JAROCIN CUP 2022. Podopieczni Trenera Karola w trzy dni rozegrali 9 spotkań z topowymi zespołami z całej Polski. W piątek i sobotę rozegrali spotkania grupowe, a rywalami byli: Pogoń Szczecin, Wielkopolska Komorniki, AP Reissa Poznań, TS Przylep, Celuloza Kostrzyn, Progres Gorzów. 

W niedzielę natomiast odbyła się faza pucharowa, w której chłopcy i Kaja grali znakomicie, wygrywając kolejno: 1/4 finału z Lechią Gdańsk 2:0, 1/2 finału z Wielkopolska Komorniki 2:1.

W wielkim finale spotkali się z drużyną KKS Kalisz. Był to bardzo wyrównany mecz, który w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1:1. O tym kto zwycięży w turnieju zadecydowały rzuty karne, w których piłkarze z naszej szkoły musieli uznać wyższość zespołu z Kalisza, ostatecznie zajmując bardzo wysokie drugie miejsce.
Skład zespołu: Kaja Mienik, Jakub Badena, Michał Dyktyński, Xavier Kłos, Grzegorz Płomin, Dawid Reszke, Ksawier Kohnke, Mateusz Małaszycki, Filip Burchacz, Oliver Gielo, Jan Król, Leon Labuda, Jakub Labudda, Stanisław Sielski, Jakub Waszkinel.

G. Semak