Autobusem piętrowym do Kniewa

19.05.2022 r. klasy I były na wycieczce w Kniewie. Celem naszej wycieczki była integracja klas i obejrzenie farmy strusiej oraz innych zwierząt. Na miejscu poproszono, aby każdy z nas wykonał ciasteczka dla zwierząt i samodzielnie je udekorował. Do dekoracji mieliśmy: jabłko, marchewkę, por oraz różne nasionka.

Kiedy ciasteczka się piekły, dzieci mogły skorzystać z placu zabaw.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie farmy. Każdy mógł nakarmić oswojonego strusia, podając jemu kawałek ciasteczka. Panie opowiadały interesująco, a dzieci słuchały i zadawały pytania. Widzieliśmy różne zwierzęta: strusie (kilka rodzin), lamy, kozy, osiołki, koguty chińskie, króliczki. Następnie odbyły się wspaniałe zabawy z nagrodami. Na zakończenie dzieci piekły na ognisku kiełbaski.
D.Milczarczyk
B.Kałduńska
N.Kąkol