Wyśpiewaliśmy pierwsze miejsca

27 maja 2022 r. w SP nr 1 w Luzinie odbył się finał XX Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszebscze Spiewe”. Celem konkursu jest m.in. popularyzacja muzyki kaszubskiej oraz promowanie talentów muzycznych. W finale wzięli udział wykonawcy powiatów: puckiego, kartuskiego oraz wejherowskiego. Zmagania młodych wokalistów oceniała komisja w składzie: Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń, Rafał Rompca oraz Tomasz Fopke.

Naszą szkołę w kategorii – solista reprezentowała Antonina Hirsz, uczennica klasy VII a. Tosia zaśpiewała dwie piosenki – „Koniczk” oraz „Wiedno Kaszebe”. Komisja doceniła talent oraz kunszt wykonawczy młodej wokalistki przyznając jej I miejsce. Tosia występuje od wielu lat na scenie, z powodzeniem bierze udział w konkursach, swym śpiewem uświetnia też uroczystości szkolne i lokalne.
W kategorii zespół wystąpiły dziewczyny z klas ósmych , tj. Antonina Milewczyk –VIII a, Klaudia Wypijacz – VIII f, Zuzanna Borska – VIII f, Malwina Bojka – VIII f, Marta Tokarska-VIII h, Roksana Okoń – VIII h oraz Żaneta Dampc – VIII h .Zaśpiewały utwory pt. „Lubny goscu” oraz „Pomału, ale derch”. Nasze artystki wyśpiewały I miejsce. Cieszymy się bardzo z odniesionego sukcesu.
Gratuluję solistce oraz zespołowi , życzę wiele radości ze śpiewania oraz niezapomnianych wrażeń w dalszych przygodach po świecie muzycznym.

Z. Meyer