Na wycieczce w Biskupinie

16 maja br. uczniowie klasy IV a i IV c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Celem wyprawy było poznanie miejsca i zabytków związanych z początkami państwa polskiego oraz zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczenie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki zabytkową kolejką wąskotorową z Gąsawy do Biskupina.

Osada Biskupin została zbudowana około VIII wieku p.n.e. Uczniowie zapoznali się z historią grodu oraz zwiedzili wioskę wczesnopiastowską. Jedną z atrakcji był udział w warsztatach lepienia w glinie oraz tworzenia paciorków w zrekonstruowanych chatach na terenie rezerwatu. Jednym z założeń naszej podróży było ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym i naszych przodków. Była to “żywa lekcja historii”. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

K. Drawc