Klasa 8h biwakowała w Słajszewie

Klasa 8h – podopieczni pana Marka Hinz - postanowiła odpocząć, po całorocznej intensywniej pracy, na biwaku w urokliwej miejscowości Słajszewo w gminie Choczewo – jak wiadomo wszem i wobec jest to gmina naturalnie piękna. Biwak odbył się w dniach 1- 3 czerwca 2022 r. Po zakwaterowaniu w sześcioosobowych domkach letniskowych w Gospodarstwie Agroturystycznym „Jędruś” młodzież poznała ośrodek z trawiastym boiskiem sportowym, stadniną koni, zapleczem do zabaw na świeżym powietrzu.

Drugi dzień był wypełniony wyprawą tradycyjnymi wozami konnymi do położonej nad morzem latarni Stilo, po jej zwiedzeniu ósmoklasiści odpoczywali nad morzem, zażywając przede wszystkim kąpieli słonecznej. Ostatni dzień biwakowania to piesza wyprawa przez Nadmorski Park Krajobrazowy aż do samego brzegu Morza Bałtyckiego. Fascynujące było spotkanie z pracownikiem Urzędu Morskiego w Gdyni, który barwnie opowiedział o tworzeniu się wydm, o faunie i florze tego miejsca. Młodzież mogła na własne oczy zobaczyć chronione gatunki roślin, m.in. mikołajka nadmorskiego. Biwakowanie w Słajszewie to oczywiście wieczorne ognisko i pieczenie kiełbasek choczewskich, do tego wspólny śpiew także kaszubskich piosenek, to wszystko na długo pozostanie w pamięci uczestników biwaku.

M. Hinz

M. Bistroń