Z sukcesem w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

W dniu 07.06. 2022 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski "Trudne wierszyki Łamiące języki" zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W dniu tym swój talent prezentowali wytypowani w ramach eliminacji szkolnych uczniowie klas I-II: Gabriela Swobodzińska, Maja Sobczak, oraz Błażej Schmidke.

W konkursie wzięło udział 32 uczestników, którzy to zaskoczyli wszystkich wysokim poziomem interpretacji, prezentacji i wykonania utworów. Występy naszych uczniów były wspaniałe, lecz konkurencja ogromna.

Mimo tego, że nie zdobyli czołowych miejsc to występ przed tak dużym audytorium nauczył ich przełamywać nieśmiałość, ćwiczył pamięć ,a także rozwijał wyobraźnię. Podczas obrad komisji, w oczekiwaniu na wyniki, dzieci bawiły się w towarzystwie animatorów Ence-pence w bibliotecznym ogrodzie.

J. Patelczyk