Nasi uczniowie w stolicy

W dniach 27.04. – 29.04.2022r. uczniowie klas 7a, 7b i 7c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W ciągu trzech dni udało nam się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy. Pierwszego dzień, po dość długiej podróży zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i Łazienek Królewskich. Drugi dzień to zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Polecamy każdemu to niesamowite miejsce, gdzie na własnej skórze można przeżyć trzęsienie ziemi, położyć się na całkiem wygodnym łóżku z gwoźdźmi, stworzyć coś z niczego w majsterkowni. Wszystkich pokazów doświadczeń i wystaw nie sposób wymienić, trzeba to po prostu zobaczyć.

Do tego Pałacu Kultury i piękny widok z tarasu na miasto. Potem owocne zakupy w Złotych Tarasach i na koniec wizyta na stadionie. Dzień był niezwykle intensywny.
Trzeci dzień to zwiedzanie Pałacu w Wilanowie i Muzeum Powstania Warszawskiego w którym obejrzeliśmy film „Miasto ruin”. To lekcja historii, czas zadumy i refleksji nad tym jak nasi rodacy bohatersko walczyli o wolność stolicy,

Taki wyjazd to wspaniała lekcja historii, sztuki, przyrody, ale czas kiedy mogliśmy pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą, ale są również odpoczynkiem od codzienności.

K. Kaczykowska