Klasa 8 d i 8 k zwiedzały Warmię i Mazury

W tym roku szkolnym zwiedzaliśmy Warmię i Mazury. Naszą podróż rozpoczęliśmy od pobytu w gotyckim zamku w Lidzbarku Warmińskim. Następnie udaliśmy się do Świętej Lipki, aby poznać historię tego cudownego miejsca, obejrzeć Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny oraz posłuchać koncertu organowego. Kolejnym etapem naszej podróży był „Wilczy Szaniec” – wojenna kwatera Hitlera w Gierłoży. Wieczorem przybyliśmy do ośrodka wypoczynkowego znajdującego się w Ostrowie Pieckowskim, położonego na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Puszczy Piskiej nad Jeziorem Wągiel.

Następnego dnia pojechaliśmy do Krainy Wielkich Jezior, gdzie zwiedzaliśmy malowniczo położony nad Jeziorem Bełdany Gród Galindów, z licznymi atrakcjami, podziemnymi grotami i labiryntami. 

Po południu braliśmy udział w spływie kajakowym rzeką Kurtynią, zaliczaną do najpiękniejszych nizinnych szlaków wodnych Europy.
Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Olsztyn - stolicę regionu Warmii i Mazur. Odbyliśmy seans
w planetarium. W Olsztynku poznawaliśmy historię na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego, a w Grunwaldzie zwiedzaliśmy muzeum oraz miejsce zwycięskiej bitwy z Krzyżakami w 1410 roku.
M. Kankowska
G. Semak