Konkurs Biblijny im. kard. Augusta Hlonda

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzko - Metropolitarnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Organizatorem wydarzenia jest Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej a patronatem objęli je Arcybiskup Gdański, Biskup Pelpliński oraz Pomorski Kurator Oświaty. Dzieci biorące udział w konkursie mogły skorzystać z dwóch form. Dla uczniów klas młodszych przygotowano konkurs plastyczny, a starsi mogli brać udział w teście sprawdzającym ich wiedzę na temat danej ewangelii. W tym roku tematem przewodnim była Ewangelia wg św. Łukasza.

Uczniowie z klas młodszych naszej szkoły zaangażowali się w konkurs plastyczny.

Dzieci wykonały przepiękne rysunki. Szkolna komisja konkursowa mogła jednak wybrać tylko dwie prace, które zostały wysłane do etapu rejonowego. Naszą szkołę reprezentowały rysunki uczniów klas pierwszych w tym Julii Galińskiej i Jakuba Lange. Za udział w konkursie nasi dzielni rysownicy otrzymali dyplomy finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E. Zielonka