Wycieczka szkolna klas 2

Przejażdżka wozem zaprzęgniętym w konie po urokliwej okolicy, wypiekanie bułek w piecu chlebowym, dojenie kozy, śpiewanie piosenek w języku kaszubskim... Te i wiele innych atrakcji spotkały dzisiaj uczniów klas drugich podczas wycieczki szkolnej do Agroturystyki u Rychertów w Kiełpinie. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała, dzieci były pełne wigoru i radości. Z uśmiechami na twarzach poznawały tajniki pracy na gospodarstwie.

Niejednokrotnie zaskoczyły gospodarzy swoją rezolutnością, znajomością języka kaszubskiego i kaszubskich tradycji. Wykorzystały też okazję do pogłębienia wiedzy poprzez zabawę. Na zakończenie dzieci upiekły nad ogniskiem pyszne kiełbaski. Syci w przenośni i dosłownie powróciliśmy do szkoły. Wyjazd sprzyjał integracji między klasami. Z kolei atrakcje zachwyciły najmłodszych, a świetna organizacja oraz serdeczność gospodarzy sprawiły, że wycieczka przebiegała w przyjaznej atmosferze. Bardzo cieszymy się z tak udanego zakończenia roku szkolnego. Dziękujemy Państwu Rychert za ciepłe przyjęcie. Pewne jest, że jeszcze tam powrócimy.

A. Jamiołkowska