Najlepsi z najlepszych – akademia poświęcona wyróżnionym ósmoklasistom

"Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
choć sami macie doskonalsze wznieść,
na nich się jeszcze święty ogień żarzy
i wy winniście im cześć."
Adam Asnyk

22 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Luzinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom klas ósmych, którzy ukończyli naszą szkołę z wyróżnieniem. W tym zacnym gronie znalazło się ponad stu uczniów z dwunastu klas ósmych. Aż czterech otrzymało średnią 6,0: Daria Dampc i Nikodem Dampc z 8a, Wiktoria Wołodko z 8e oraz Cezary Palach z 8l. 

To już ostatni tak liczny rocznik w historii naszej szkoły, tym bardziej była to uroczystość wyjątkowa. Były gorące podziękowania dla nauczycieli wyrażone wierszem i piosenką. Były wyróżnienia szczególne dla tych najwybitniejszych, którzy rozsławiali naszą szkołę daleko poza granicami gminy Luzino – statuetki Patrona – prof. Gerarda Labudy: Darii Dampc i Nikodema Dampc z 8a, Wiktorii Wołodko z 8e i Nikodema Sochy z 8d. Były wyróżnienia dla tych, którzy rozwijając swoje pasje, przynosili chlubę naszej szkole – sportowców, redaktorów gazetki szkolnej, członkiń szkolnego chóru. Były piękne nagrody dla wyróżnionych uczniów. Były wystąpienia tych, którzy w tym roczniku dali się szczególnie zapamiętać (Nikodem Socha z 8d – pozdrawiamy!).

Szczególnie ciepłe słowa padły od naszych gości z Ukrainy. Pani Ina i Pani Swietłana – nauczycielki z Ukrainy - serdecznie podziękowały za tak miłe przyjęcie w naszej szkole i otoczenie ich troskliwą opieką. Na koniec – podsumowując kolejny rok pracy naszego Grona Pedagogicznego, zostały wręczone Nagrody Dyrektora tym, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli szczególne sukcesy w pracy z młodzieżą. Przed naszymi, już, Absolwentami niepokoje i nadzieje, niepewność i mozolne szukanie drogi i prawdy życia po splątanych ścieżkach świata. Życzymy Wam, aby tych niepokojów było niewiele a ścieżki świata, które przyjdzie Wam przemierzać, proste i zawsze prowadzące do zamierzonego celu!

B. Bonk

Zapraszamy do oglądania zdjęć z uroczystości w folderze galeria zdjęć.