Dzień Głośnego Czytania

Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września to święto, które jest znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki. Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu.

Patronką akcji jest Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
W czwartek uczniowie klasy 1 c również je obchodzili. Wielu z nich w tym dniu przyniosło do szkoły ulubione książki, nie tylko bajki, opowiadania, ale również popularno-naukowe, a nawet komiksy, o których w oryginalny sposób opowiadali. Zaproszony gość, mamusia Bartłomieja, Pani Ewelina Wurl najpierw przeczytała głośno pierwsze rozdziały książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugha Loftinga. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali, a potem trafnie odpowiadali na pytania. Następnie przeczytała ciekawostki o planecie Wenus i o tęczy, a także fragment bajki Toy Story. Spotkanie stało się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników szkolnej biblioteki- na pierwszej przerwie kilkoro wypożyczyło książeczki do wspólnej lektury z najbliższymi.