Mali przyrodnicy w klasie 3a

W poniedziałkowy poranek w klasie 3a aż wrzało. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem pokazywały sobie wzajemnie różnorodne okazy liści, które przyniosły dziś do szkoły. Niektóre z nich bardzo popularne, inne rzadko spotykane. Wszystkie kolorowe i pachnące. Jednym słowem zachwycające. Dzisiejszy dzień był kontynuacją zeszłotygodniowego spaceru, podczas którego uczniowie szukali w pobliskim lesie oznak jesieni. Dziś postanowili stworzyć atlas jesiennych liści. Współpracują ramię w ramię dzieci stworzyły piękny album. Każdy z liści został przez nich podpisany. Ponadto dzieci poznały budowę liścia i stworzyły jego schemat. 

Zapał naszych małych przyrodników nie gaśnie. Wszyscy czekamy z niecierpliwością, co nowego uczniowie naszej szkoły przygotują dla nas już niebawem.

Anna Jamiołkowska