Klasa 1c programuje z Photonem

Nauka przez zabawę jest najlepszą i najbardziej przyswajalną jej formą. Nowe technologie są dla każdego i uczniowie klasy 1 c mogli się o tym przekonać. Na lekcjach edukacji technicznej brali udział w fascynującej podróży do świata programowania z interaktywnymi robotami Photonami. Każdy mógł spróbować swoich sił w ich nawigowaniu przy użyciu tabletu, a rywalizacja w trzech grupach wywołała wiele śmiechu i zabawy.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom maty edukacyjnej oraz kolorowym symbolom tworzyli polecenia dla Photonów określających ich ruch, wydawanie dźwięku i zmianę koloru czułek. Możliwość samodzielnego zaprogramowania z wykorzystaniem interfejsu sterującego oraz przetestowania możliwości robota wymagała od uczniów kreatywnego i logicznego myślenia. A praca grupowa umożliwiła im wymianę pomysłów i swoich doświadczeń.

Prezentowane w artykule wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

M. Musiał