Leśna wyprawa

20 października klasa IIa wybrała się na edukacyjno- rekreacyjną wycieczkę do pobliskiego lasu. Głównym celem wycieczki było spotkanie z niezwykłą osobą Panią Leśnik reprezentującą Nadleśnictwo Strzebielino, która bardzo ciekawie opowiedziała nam o roślinach i zwierzętach występujących w luzińskich lasach. Pani leśnik pokazała nam czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego.

Dowiedzieliśmy się również jak obliczyć wiek drzewa, oraz jak należy zachowywać się w lesie, aby nie szkodzić przyrodzie. Dużą niespodzianką okazały się zawody , które miały wyłonić najlepszego zawodnika w rzucie szyszką. Jednak największe zaskoczenie nastąpiło pod koniec spotkania kiedy dzieci miały za zadania w grupach znaleźć dary lasu według wcześniej ustalonych cech. Praca w grupach nie tylko zintegrowała dzieci lecz także pokazała, że las skrywa w sobie wiele tajemnic.

J. Patelczyk