Ścieżka sensoryczna

Bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka na etapie wczesnoszkolnym jest dalsze kształtowanie jego zmysłów. W związku z tym w dniu 26 października odbyły się zajęcia z elementami integracji sensorycznej. Tego typu elementy podczas zajęć są urozmaiceniem i terapią dla dzieci. Utworzona ścieżka sensoryczna składała się między innymi z takich darówjesieni jak: szyszki, kasztany czy liście. Nie zabrakło również elementów, które można spotkać w kuchni tj. mąka, cukier czy kisiel.

Stymulacja receptorów na stopach korzystnie wpływa na pobudzenie wrażeń dotykowych oraz rozwija motorykę dużą. Spacer po ścieżce sensorycznej był również świetną okazją do tego, aby poćwiczyć rozpoznawanie przedmiotów i różnorodnych struktur za pomocą dotyku. Zabawy sensoryczne mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają na poznawanie świata w sposób wielozmysłowy oraz rozwijają inteligencję dziecka. Zajęcia prowadziły Kinga Kasperska, Katarzyna Szumińska, Joanna Patelczyk.

K. Kasperska