Czwartoklasiści w Gdyńskim Akwarium

22 listopada klasa IV c wraz z wychowawczynią Justyną Szyszką i Zofią Mejer wybrała się na wycieczkę do Gdyni. Punktem programu było Akwarium Gdyńskie, jedno z najciekawszych atrakcji Gdyni. W pierwszej kolejności uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Co żyje w Bałtyku?” , z której dowiedzieli się wielu ciekawostek o naszych morskich ssakach.

Następnie wzięli udział w ciekawych zajęciach laboratoryjnych „Mieszkańcy Bałtyckiej Krainy”.

Za pomocą mikroskopu obserwowali i rozpoznawali bałtyckie gatunki małży oraz krewetki żyjące w Bałtyku. Część laboratoryjna zakończyła się zajęciami plastycznymi pt: „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”. Uczniowie rysowali szkice wybranych muszli, oraz krewetek. Ostatnim elementem wizyty w Akwarium było zwiedzanie wystawy rozmieszczonej na trzech piętrach budynku. Odkrywaliśmy tu tajemnice podwodnego świata. W środku powitały nas niezwykłe okazy ryb morskich, oceanicznych i słodkowodnych z różnych regionów świata. Były też skorupiaki, gady i płazy, a nawet dinozaury. Nie brakowało koników morskich, rozgwiazd, małych rekinów, różnych krabów i wielokolorowych rybek żyjących w środowisku rafy koralowej. Kontynuacja ekspozycji znajduje się najwyższym piętrze. Tam głównym elementem jest wielka makieta Bałtyku pokazująca ukształtowanie jego dna. Jest ona w pewnym stopniu interaktywna - przyciskami można podświetlać określone miejsca - miasta, wyspy, głębie itp. Dookoła makiety rozmieszczone są stanowiska z różnymi informacjami przyrodniczymi wzbogaconymi o mapki, trójwymiarowe plansze. Po zakończonym zwiedzaniu, dotarliśmy do sklepiku z pamiątkami. Czwartoklasiści byli bardzo zadowoleni, w drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda. Głównym celem wycieczki było wspólne spędzenie czasu z rówieśnikami, lepsze poznanie się i nawiązanie koleżeńskich relacji między sobą. Wycieczka okazała się dobrym sposobem na zintegrowanie klasy, jak również wspaniałym doświadczeniem.
Justyna Szyszka