Brązowy medal dla gimnazjalistów z Luzina w Ogólnopolskim Turnieju BRD - Rumia 2012r.

Tradycyjnie organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumii i pomimo prac związanych z rozbudową obiektu dyrekcja oraz nauczyciele stanęli na wysokości zadania.
            Podczas tegorocznego turnieju drużynę z Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich z Luzina reprezentowali uczniowie: Wincenty Klein kl. 3a, Łukasz Paszki kl. 2d oraz Łukasz Dybowski kl 2d.

 

Przebieg zawodów  jest naprawdę bardzo ciekawy i widowiskowy. Wszystko rozpoczyna się już od samego przyjazdu i zgłoszenia zawodników tj. losujemy nr startowy drużyny następnie jeden z zawodników również poprzez losowanie zostaje wytypowany do pokazu udzielenia pomocy przedlekarskiej. Następną konkurencją dla całej drużyny, jest test z zakresu zasad ruchu drogowego. Po teorii zawodnicy udają się na tzw. „tor przeszkód”, gdzie mają do pokonania niesamowite utrudnienia i to pod bystrym okiem arbitrów. Jest to bardzo widowiskowa konkurencja gdzie zawodnicy pokazują wręcz akrobatyczne umiejętności. Kolejne zmagania rozpoczynają się w „miasteczku ruchu drogowego”, tutaj każdy z zawodników losuje kolejność dojazdu do punktu kontrolnego i jazda……a panowie policjanci niczego nie przeoczą. Ostatnia konkurencja, to wspomniana pierwsza pomoc przedlekarska w której nasz uczeń Wincenty Klein wykazał się stosowną wiedzą jak też i umiejętnością udzielenia pomocy „poszkodowanemu w szyję”.
Ostatecznie zdobyliśmy trzecie miejsce z którego jesteśmy bardzo zadowoleni a gratulacje składamy zawodnikom którzy zajęli I miejsce tj. drużynie z Szemuda oraz II miejsce tj. drużynie ze Strzepcza.

 

Opiekun drużyny

Marek Hinz