Kartki Bożonarodzeniowe - Marzycielska Poczta

Każdy z nas wyczekuje świąt i wymarzonych prezentów, które znajdziemy pod choinką. Zanim jednak to nastąpi, spróbujmy pomyśleć o innych. Wykorzystajmy ten czas, pomagając chorym dzieciom. Niewiele trzeba, aby pomóc!!! Nieodzownym symbolem Świąt Bożego Narodzenia są kartki świąteczne wysyłane do krewnych i przyjaciół.

Kartki, szczególnie wykonane samodzielnie, sprawiają radość wykonawcom, a obdarowanym przysparzają wielu wzruszeń.

Celem stworzenia „Kartki Bożonarodzeniowej" było:
– Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci, wobec sztuki i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
– Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów .
– Radość ze wspólnie spędzonego czasu w rodzinnej atmosferze.
Uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi rodzicami przyłączyli się do przygotowania wspólnej świątecznej „Kartki Bożonarodzeniowej", które zostały wysłane do pobliskich Domów Dziecka, Hospicjum, Domów Seniora, Szpitala. Wspólnie dołożyliśmy małą cegiełkę do pojawienia się uśmiechu na twarzach innych, potrzebujących ludzi.
Grudzień to miesiąc szczególny, w którym ze względu na święta Bożego Narodzenia, obfitujące w radość, miłość i ciepło rodzinne, chcemy dzielić się dobrem, biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych.
B. Kałduńska
A. Frankowska