Świąteczne kodowanie z robotem

Trudno wyobrazić sobie nadchodzące święta bez choinki...pachnąca, ubrana bombkami, światełkami i łańcuchami jest szczególną ozdobą, na która dzieci czekają cały rok. Na zajęciach przeprowadzonych w ramach projektu Laboratorium # Przyszłości na edukacji społecznej uczniowie klasy 1 c dzięki narysowaniu trasy dla robotów w interfejsie Photon Draw dowiedzieli się co symbolizują ozdoby choinkowe.

Na edukacji polonistycznej realizując temat „Święta tuż, tuż” najpierw nadawali tytuły ilustracjom, potem ułożyli historyjkę obrazkową na macie, następnie parami w interfejsie Photon Badge za pomocą instrukcji z symbolami zaprogramowali działania dla robotów. Na koniec, po dotarciu każdego robota do odpowiedniego obrazka, opowiadali historyjkę „Oczekiwania Photona na święta”. Dzięki tym zajęciom uczniowie rozwijali umiejętność pracy grupowej, zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów oraz wyobraźnię i kreatywność.

M. Musiał

Prezentowane w artykule roboty zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci.