Sukces gimnazjalistek w recytacjach w języku kaszubskim

Jak co roku uczniowie Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Organizowany był on już po raz czterdziesty pierwszy.

Uczniowie przebrnęli przez eliminacje szkolne, gminne oraz reprezentowali szkołę w etapie powiatowym. Tegoroczni gimnazjaliści z całego powiatu byli przygotowani bardzo dobrze do rywalizacji oraz było ich wyjątkowo wielu, szczególnie cieszy więc wynik uczniów luzińskiego gimnazjum. Drugie miejsce zajęła Anna Bonk z klasy IIi, która zaprezentowała w sali wejherowskiego muzeum fragment z Żëcégò i przygód Remusa Aleksandra Majkowskiego oraz wiersz Jana Trepczyka  Òddzëkòwanié, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy IIh Monika Baranowska z recytacją Spòwiedzë Smãtka według Jana Drzeżdżona oraz wierszem Jana Rompskiego Jenkù. Uczennicom klas drugich dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach Rodny Mòwë