Srebrny medal w Ogólnopolskim Turnieju BRD - Gdańsk 2013r

Tradycyjnie organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu wojewódzkim był Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – wszystkie dyscypliny zorganizowano i przeprowadzono na bardzo wysokim poziomie.

Podczas tegorocznego turnieju drużynę z Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich z Luzina reprezentowali uczniowie: Łukasz Szulc kl. 1e, Łukasz Paszki kl. 3d oraz Łukasz Dybowski kl. 3d.

Przebieg zawodów był bardzo ciekawy i widowiskowy. Wszystko rozpoczęło się już od samego przyjazdu i zgłoszenia zawodników poprzez losowanie nr startowego drużyny. Pierwszą konkurencją dla całej drużyny, był test z zakresu zasad ruchu drogowego, potem cała drużyna udzielała pomocy przedlekarskiej. Kolejne zmagania rozpoczynały się w „miasteczku ruchu drogowego”, tutaj każdy z zawodników losował kolejność dojazdu do punktu kontrolnego i jazda……a panowie policjanci niczego nie przeoczyli. Potem zawodnicy udali się na tzw. „tor przeszkód”, gdzie mieli do pokonania niesamowite utrudnienia i to pod bystrym okiem arbitrów. Była to bardzo widowiskowa konkurencja gdzie zawodnicy pokazywali wręcz akrobatyczne umiejętności. Ostatecznie zdobyliśmy drugie miejsce z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Opiekun drużyny

Marek Hinz