PIŁKARKI Z GIMNAZJUM W LUZINIE PONOWNIE NAJLEPSZE W WOJEWÓDZTWIE

Piłkarki z naszego Gimnazjum, wygrywając Finał Wojewódzki „Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt” potwierdziły, że są najlepsze w Województwie Pomorskim. Zawody te odbyły się 17.06.2013r. na obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W turnieju wzięło udział 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.

Gimnazjalistki z Luzina wygrały trzy pierwsze mecze grupowe. Pokonały kolejno: Gimnazjum z Kaliska 4:0, Cewice 3:0 oraz Przechlewo 1:0. Pojedynek z również nie pokonaną tego dnia Gdynią miał zadecydować o tym kto wywalczy pierwsze miejsce w grupie „B”. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu padł bezbramkowy remis i dzięki lepszemu bilansowi bramek to Gdynia zajęła pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale nasze piłkarki pokonały zwyciężczynie grupy „A” Gimnazjum z Gołubia 3:0 i w finale ponownie przyszło im się zmierzyć z gimnazjalistkami z Gdyni, które pokonały w drugim półfinale Malbork 2:0. Spotkanie finałowe było obfite w sytuacje podbramkowe zarówno z jednej jak i z drugiej strony lecz w ostateczności nie padła żadna bramka. O wygranej w całym turnieju decydowały żuty karne, które lepiej wykonywały nasze zawodniczki i to one cieszyły się ze zwycięstwa.

Warto wspomnieć, że te same zawodniczki tydzień wcześniej brały udział Finale Krajowym turnieju Coca Cola Cup, który odbył się na rynku w Krakowie. Gimnazjalistki z Luzina godnie reprezentowały nasze województwo, nie ustępując poziomem sportowym żadnej drużynie. Mimo tego, że nie zajęły wysokiego miejsca to na pewno pozostaną im w pamięci niezapomniane wspomnienia.

Skład drużyny:

Luiza Kass, Anna Patelczyk, Rozalia Okoniewska,  Karolina Jóskowska, Magda Kołacz, Klaudia Grubba, Monika Drabik, Magda Lińska, Barbara Mudlaff, Paulina Brzeska, Jagoda Spitthof, Katarzyna Lesner.

G.Semak