Deszczowy początek

altW deszczowy poniedziałkowy poranek 2 września 2013 roku uczniowie polskich szkół pożegnali wakacje. Musieli po letnim wypoczynku powrócić w szkolne mury.

O godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Luzinie nasi gimnazjaliści również rozpoczęli rok szkolny 2013/2014. Mszę Świętą prowadził  ks. Grzegorz Daroszewski. Nowy w naszej szkole ksiądz - katecheta w wielkim skupieniu modlił się w intencji uczniów, nauczycieli, dyrekcji i pracowników Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich.

Młodzież podekscytowana nowymi wyzwaniami uważnie wysłuchała słów dyrektora Kazimierza Bistronia, który powitał ich po wakacyjnej przerwie i życzył wszystkim owocnej nauki. Mówił, że mamy zaufać sobie. Prosił, aby młodzież zwracała się ze swoimi problemami do wychowawców, pedagogów i dyrekcji szkoły. Zapewnił uczniów, iż w miarę możliwości będą mogli liczyć na pomoc.

Następnie uczniowie klas II i III spotkali się ze swoimi wychowawcami. Natomiast pierwszoklasiści ujrzeli po raz pierwszy swoich opiekunów i  wraz z nimi poznawali rozkład budynku gimnazjum .

Pierwszy dzień roku szkolnego 2013/2014 nie zachwycił piękną pogodą ani nauczycieli, ani uczniów, lecz wszyscy z uśmiechem, wypoczęci i pełni nadziei powrócili do swoich obowiązków.

Weronika Pobłocka