Nauczyciele gimnazjum z wizytą w Cassino we Włoszech

Od września 2010 roku Gimnazjum Publiczne w Luzinie realizujeimg_0958 zadania programu „Better Understanding – Better Future” w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie – Comenius” W realizacji projektu współpracują dwie szkoły: po stronie polskiej gimnazjum Publiczne im. Pisarzy Kaszubsko – Pomorskich w Luzinie, po stronie włoskiej szkoła Instituto Magistrale Statale „M.T. Varrone” z miejscowości  Cassino.

 

Pod koniec listopada 2010 roku mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli włoskich, którzy przeprowadzili wówczas lekcje języka włoskiego skierowane do uczniów naszej szkoły  zaangażowanych w realizację projektu. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy momentu rewanżu.img_1083

 

7 marca 2011 roku troje polskich nauczycieli z luzińskiego Gimnazjum rozpoczęło wizytę we Włoskiej szkole w  Cassino: dyrektor szkoły, p. Kazimierz Bistroń oraz nauczycielki języka angielskiego, p. Joanna Neubauer i p. Joanna Nadolska – koordynator działań. Program pięciodniowego pobytu obejmował przede wszystkim realizację lekcji nauki języka polskiego, które skierowane były do młodzieży włoskiej. Ponadto mieliśmy okazję: zapoznać się ze sposobem pracy włoskich szkół, wymienić informacje na temat systemów edukacji w obu krajach, porównać sposób pracy polskich oraz włoskich pedagogów, a także określić cele i zamierzenia dalszej współpracy, które aktualnie realizujemy. Dodatkowym cennym doświadczeniem była możliwość obserwacji zajęć języka angielskiego prowadzonych przez włoskich nauczycieli. Cała wizyta przebiegała w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.

 W maju b.r. spodziewamy się kolejnej, trzeciej, wymiany podczas której będziemy gościć dwudziestoosobową grupę włoskiej młodzieży z  Cassino wraz z opiekunami.

Można oglądać także zdjęcia z tej wizyty w naszej galerii