Tytuł laureata dla Gimnazjum z Luzina

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów Gimnazjum Publicznego w Luzinie w Wojewódzkim Konkursie p1030730Geograficznym. Gimnazjaliści w tym roku szkolnym musieli wykazać się szczegółową wiedzą, związaną z tematyką Morza Bałtyckiego.

zdjcie004W finale, który odbył się 16 marca 2011r. w Gdyni reprezentowali naszą szkołę uczniowie trzeciej klasy: Paulina Richert, zdobywając tytuł laureata oraz Piotr Grzenkowicz, otrzymując tytuł finalisty. Należy dodać, że tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zwalnia ucznia z pisania części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, przyznając jednocześnie maksymalnie 50 pkt. z tej części egzaminu.

Sukces naszej gimnazjalistki jest wynikiem szczególnych zainteresowań geografią ekonomiczną oraz jej aktywnego uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Tegoroczny tytuł laureata to zwieńczenie jej wieloletniej pracy. Paulina jest bardzo zdolną uczennicą o szerokich zainteresowaniach i ambicjach. Tym bardziej cieszy fakt, iż uzyskała tak wysoki wynik w konkursie na koniec edukacji w gimnazjum. Tytuł laureata zapewnia naszej uczennicy pierwszeństwo przyjęcia do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej jaką jest Liceum nr.3 w Gdyni.

Mam nadzieję, że odniesione sukcesy będą dla Pauliny i Piotrka inspiracją do dalszego zgłębiania wiedzy geograficznej.