Literatura a las

Dnia 24 marca 2011 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji Konkursu Literackiego „Las słowem pisany” pod tegorocznym tytułem „Las zimową porą”.

p1030749Celem konkursu było kształtowanie pozytywnych postaw lasu jako dobra narodowego, rozwijanie wyobraźni i zdolności literackich, a także zafascynowanie młodzieży pięknem, potęgą i różnorodnością otaczającej ich przyrody. W tych eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdujących się w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Strzebielino.

Z Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko –Pomorskich w Luzinie zostali wyróżnieni następujący uczniowie: Eliza  Bertrand ( kl.IIIe) - I miejsce w kategorii Proza, Anna Szlaga (kl.Ic) – II miejsce w kategorii Proza, Bartosz Dopke (kl.IIe) – wyróżnienie w kategorii Proza, Mateusz Pelcer (kl.If) – wyróżnienie w kategorii Poezja. Wszyscy nagrodzeni uczestnicy i ich opiekunowie zostali zaproszeni do Szkółki Leśnej w Kochanowie, gdzie nadleśniczy Mariusz Kaliszewski wręczył im dyplomy i nagrody. Następnie leśniczy Zygmunt Rohraf  zaproponował spacer, w czasie którego opowiadał o pracy na szkółce. Przepojeni urokiem otaczającej przyrody wszyscy udali się na wspólne biesiadowanie przy ognisku.

N. Kupska