Szkolenie komputerowe w bibliotece na "Kukówce"

   W środę 28 października w budynku Biblioteki Publicznej w Luzinie odbyły się warsztaty z programowania komputerowego w języku "Scratch".

Podczas zajęć uczniowie naszego gimnazjum z kl. 3b nauczyli się kodować proste komendy na zabawnych stworkach w komputerze. Kiedy już nauczyli się podstaw języka i udało im się sprostać nieco bardziej skomplikowanym ćwiczeniom, przeszli doprogramowania robotów o wdzięcznej nazwie "Finch". Te myszopodobne konstrukcje wykonywały polecenia zadane przez waszych kolegów i koleżanki. Potrzebna była umiejętność pracy zespołowej, gdyż jedna osoba "prowadziła robota na smyczy", czyli trzymała przewód, by się nie zaplątał pod nogami, a pozostałe dwie wydawały komendy za pośrednictwem komputera. Oczywiście wyszło śpiewająco. Gdybyście chcieli spróbować swoich sił w programowaniu, tomożecie zabawić się w sieci swoimi stworkami na stronie https://scratch.mit.edu. Jest to wersja online programu, którego używali wasi koledzy.

Sławomir Jankowski

                                                                                                     Marek Hinz