Karolina Tobias w finale Kaszëbsczégò Diktanda

7 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 11 w Gdyni odbyło się XIV Kaszëbsczé Diktando. Miłą niespodziankę sprawiła nam uczennica klasy I c Karolina Tobias, która po napisaniu pierwszej części dyktanda dostała się do ścisłego finału wojewódzkiego.

Uczestników dyktanda było 168, natomiast w kategorii gimnazjów 58. Karolina znalazła się wśród finałowej dwudziestki uczestników.

      Tegoroczne dyktando  przygotowano na podstawie tekstów  z „Szôłôbùłków” i „Dobrogòsta i Miłosławë” Leona Heykego. Komisja konkursowa stwierdziła, iż  teksty należały do jednych z trudniejszych w  czternastoletniej historii zmagań z ortografią kaszubską. Z tego też względu szczególnie gratulujemy Karolinie i życzymy kolejnych sukcesów.

                                                                                                                                            M.B.