Nie bój się pomagać

     Uczniowie klas drugich są zobowiązani wykonać projekt edukacyjny. My postanowiliśmy zrealizować projekt " Nie bój się pomagać" w ramach którego w sobotę 5 grudnia wybraliśmy się do wejherowskiego szpitala, aby wręczyć dzieciom mikołajkowe upominki i trochę się z nimi pobawić.

   Poznaliśmy tam ośmioro dzieci, lecz najbardziej poruszyła nas historia siedmioletniej Patrycji chorej na padaczkę, mającej rozszczep kręgosłupa. Została ona opuszczona przez rodziców gdy była bardzo małym dzieckiem, w szpitalu nie odwiedzał jej nikt oprócz siostry zakonnej, która się nią opiekuje. Dziewczynka choć jest bardzo chora, nie załamuje się, jest szczęśliwa.
   Poznaliśmy również trzyletniego Szymonka, który namalował nam śliczny obrazek. Na sam koniec poczęstowaliśmy personel szpitalny słodyczami i owocami.
Wszyscy bardzo cieszyli się z naszej wizyty.
     Projekt zrealizowali: - Krzysztof Bollin, Jagoda Groth, Patrycja Kepka, Martyna Brzeska i Ewelina Kupc. Niedługo mamy zamiar odwiedzić hospicjum dla dorosłych w Pucku, osoby chętne mogą się przyłączyć. ( zgłoszenia do mnie )