,, Pejzaże Pomorza ‘’

         Dnia 02.03.2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Ropplaw Luzinie , odbyła się wystawa malarska ,, Pejzaże Pomorza’’ na którą zaproszeni zostali nauczyciele i uczniowi gimnazjum w Luzinie.

Na wystawie znalazły się obrazy poplenerowe ,, Pejzaże Pomorza – Warcino 2015 ‘’ namalowane przez artystów Klubu Plastyka im. Stefana Narowskiego ze Słupska oraz artysty z Ukrainy .

   Celem pleneru był zapis plastyczny walorów przyrody i architektury Warciny namalowany akrylem i farbą olejną.

   Młodzież naszego gimnazjum z ciekawością słuchała Pani Prezes Koła Longiny Wysockiej , która opowiadała o tworzeniu obrazów jak i o swojej twórczości . Uczniowie byli ciekawi jak powstają malarskie wizje. Zadawali liczne, bardzo konstruktywne pytania i widać było , że warsztat artystyczny nie jest im obcy.

Z wielką przyjemnością odnotowują fakt, że uczestnictwo młodzieży w spotkaniu i oglądaniu wystawy to pozytywny sprawdzian jej dojrzałości kulturowej.

 

Nauczyciel plastyki

J.M. Kaliszewska