Profi in Deutsch – profesjonalista w języku niemieckim

      11.03.2016 r. w Wejherowie odbył się finał konkursu "Profi in Deutsch" dla powiatu wejherowskiego i puckiego. Do finału dostało się tylko 10 uczniów spośród 63 biorących udział. Z naszego gimnazjum zakwalifikowała się aż dwójka uczestników - Natalia Kwidzińska z Id oraz Radosław Gryczewski z 3e. Konkurs był wzorowany na teleturnieju 1 z dziesięciu. Pytania miały charakter otwarty i były zadawane w formie ustnej. Wymagana była bardzo dobra znajomość niemieckiego, refleks i opanowanie. Konkurs, co podkreślało jury wyróżniał się bardzo wysokim poziomem.
    Cieszymy się bardzo, iż nasza uczennica Natalia Kwidzińska zajęła w nim zaszczytne II miejsce, a należy dodać, że konkurencja była bardzo silna. Natalia zebrała wiele komplementów od członków komisji, którzy podkreślali jej bogate słownictwo i piękną wymowę. Życzymy dalszych sukcesów!
                                       

Joanna Szur