Dawid Ptach - laureatem Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego

         Dawid, uczeń klasy IIIe Gimnazjum Publicznego w Luzinie, w szkolnym etapie Konkursu Matematycznego uzyskał wymagany wynik, który pozwolił mu wziąć udział w II etapie. Jako reprezentant naszej szkoły stanął w szranki z siedmioma innymi uczestnikami z powiatu wejherowskiego. Do etapu wojewódzkiego wszedł jako jedyny z całego powiatu wejherowskiego. Łącznie do tego poziomu  zakwalifikowało się 53 uczniów z województwa pomorskiego. Aby uzyskać tytuł laureata, należało zdobyć co najmniej 80% punktów. Dzięki swojej pracy i talentowi matematycznemu Dawid osiągnął ten wynik, co jest jego wielkim osobistym sukcesem, a naszemu Gimnazjum dał powód do dumy z tak zdolnego i pracowitego ucznia. Należy dodać, że Dawid Ptach jest jednym z dwóch laureatów w województwie pomorskim uczęszczającym do szkoły wiejskiej.

             Oczywiście sukces naszego ucznia jest pochodną jego talentu i pasji matematycznej, ale i ciężkiej pracy i ogromu czasu, który poświęcił, aby rozwijać swoje zainteresowania naukami ścisłymi. Rozwiązał tysiące zadań, przygotowywał się na kółkach matematycznych, samodzielnie korzystając z literatury, zasobów internetowych oraz konsultując z nauczycielem matematyki    wyjątkowo ciekawe lub trudne kwestie.
Trzeba dodać, że Dawid zostanie zwolniony z części matematycznej egzaminu gimnazjalnego, uzyskując maksymalny wynik.

               Gratulujemy Dawidowi, życząc mu dalszego rozwijania swojej pasji oraz jeszcze wielu sukcesów na swojej drodze edukacyjnej.

                                                                                       

Gabriela Łukasik