GRAND PRIX DLA GRUPY WOKALNEJ Z GIMNAZJUM W LUZINIE

     Finał wojewódzki XIV Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „ Kaszëbsczé Spiéwë” już za nami.

 

15 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie po raz czternasty rozległy się dźwięki piosenek i pieśni kaszubskich.

Zmagania wokalistów oceniało jury w składzie: Weronika Korthals – Tartas, Witosława Frankowska, Tomasz Fopke, Piotr Jędrzejczak oraz Mieczysław Bistroń.

     W tegorocznym festiwalu nasze gimnazjum reprezentowała solistka Zuzanna Bojke, uczennica klasy Ij, która zajęła III miejsce. Zuzia brała udział w konkursie po raz pierwszy. Tym bardziej cieszy fakt, że znalazła się wśród najlepszych wykonawców w swojej kategorii.

     Nasza szkoła uczestniczy w festiwalu po raz czternasty. Co roku otrzymujemy nagrody i uznanie jury. Tegoroczne wyróżnienie jest jednak najwyższe. 7-osobowy zespół  zajął I miejsce w swojej kategorii. Otrzymał również główną nagrodę Grand Prix Festiwalu.

Młode wokalistki wykonały utwory St. Janke i K. Gleinert pt.”Jidze pozymk” oraz D.Kwidzińskiej i M. Rodzenia pt.„Darga”. Oprócz pięknego śpiewu można było usłyszeć ich popisy gry na instrumentach.

 

Zespół wokalny wystąpił w składzie:

1.Anna Klein – IIIe

2.Klaudia Sobolewska – IIIe

3.Julia Brzozowska – IIa

4.Aneta NeumIIller – skrzypce – IIIi

5.Zuzanna Milewska – flet poprzeczny – IIIe

6.Emilia Michałek – klarnet IIIh

7.Klaudia Jaś – skrzypce - IIIh .

 

Młodzież naszej szkolnej grupy wokalnej kocha muzykę i śpiew. Pracuje systematycznie, rozwijając swą muzykalność, uświetniając śpiewem uroczystości szkolne i środowiska lokalnego. Żywię nadzieję, że po zakończeniu edukacji w naszym gimnazjum  będą nadal uprawiać tę piękną dziedzinę sztuki i cieszyć się spotkaniami z muzyką.

Życzę dalszych sukcesów

 

Opiekun muzyczny

Zofia Meyer